A „Mező” 120 éves születésnapja alkalmából több programot tervez iskolánk. Jelenleg diáktársaim fáradoznak az udvar csinosításán Dr. Nagyné Szentmiklósi Éva mérnöktanárnő és Primusz József erdészmérnök tanár úr irányításával. Ezzel kapcsolatban beszélgettem velük, akik megosztották ötleteiket, elképzeléseiket az iskolaudvar megújításával kapcsolatban.
Hogyan zajlik az udvar kertjének csinosítása?
Minden mezőgazdasági, erdész-és vadgazdálkodási szakirányban tanuló részt vesz benne, így ez egy kiváló csapatépítő tréning is. Első lépésként az életfát és az elöregedett veszélyes fákat kivágtuk, helyükre új fákat, bokrokat telepítünk. Az intézmény minden osztálya egy-egy fát fog elültetni. A területnek megfelelő, a többivel harmonizáló fajtákat szeretnénk, valamint ritkítjuk az oda nem illő vagy elszaporodott fajtákat. Megnyessük a bokrokat, kitisztítjuk a kertet. Az elhanyagoltabb területet hosszabb ideig tart megtisztítani, de szerencsére jók a szerszámaink. Az Olvasó Fiú (tanuló) szobrot, jól láthatóvá tettük, amit Herczeg Klára Munkácsy-díjas szobrászművész készített kőből 1975-ben. A szobrot a fiú tanulók különböző technikákkal, mint például drótkefével és sterimoggal tisztították meg.
Milyen növényekkel gazdagodik az udvar?
Iskolánk volt tanulója a Csizmadia Szilveszter, a Siloestris faiskola vezetőjének segítségével tervezzük meg az ültetendő fákat, bokrokat, egynyáriakat. Célunk olyan fajok ültetése, melyek tavasszal, nyár elején kezdenek virágozni, így ősszel színes lombjukkal díszítik iskolánkat.
A gondozott udvar kellemes légkört teremt, így remélhetőleg, mindenki szívesebben fog iskolába járni.
Bertalan Brigitta
11.G