• Közelgő Események

    1. Tavaszi szünet

      március 28 - április 2
    2. Fogadó óra

      április 16.15:00 - 16:00
    3. Ballagás

      május 4.08:00 - 09:00
    4. Érettségi szünet

      május 6 - május 8
    5. Utolsó tanítási nap

      június 14
  • Friss Képek

    1 5 7 11 12 15
  • Friss Hírek

    • Felvételi jegyzék a 2024-25-ös tanévre

      11-es kód: Mezőgazdasági gépésztechnikus 12-es kód: Mezőgazdasági technikus 13-as kód: Kertésztechnikus 14-es …
    • ÁLLÁSPÁLYÁZAT

      KISALFÖLDI AGRÁRSZAKKÉPZÉSI CENTRUMpályázatot hirdet Munkaviszony (MT) keretébenéjszakai portásMunkakör/feladatkör betöltésére. A pályázati feltételek …
    • Állás ajánlat

      Kisalföldi Agrárképzési Centrum pályázatot hirdet Munkaviszony (MT) keretében gazdasági ügyintéző Munkakör/feladatkör betöltésére …
    • Állás lehetőségek

      Kisalföldi Agrárszakképzési Centrum a Munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 42 …
    • Takarítónői állás

      Kisalföldi Agrárszakképzési Centrum Batthyány Lajos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és …

Kistermelői élelmiszerelőállító falusi vendéglátó tanulóink szintvizsgája

2018 április 16. » Hírek

Iskolánkban, először tettek szintvizsgát, kistermelői élelmiszerelőállító falusi vendéglátó tanulóink, örömünkre szolgál, hogy e szakon tanulók állami ösztöndíjban is részesülnek. Kistermelői élelmiszerelőállító szakon, diákjaink komplex feladatokat végeznek, tevékenységi körüknek megfelelően az alapanyag előállításán keresztül a feldolgozáson át, az elkészített élelmiszer értékesítéséig. Munkájuk során, figyelembe veszik környezetük hagyományait, a tájegység jellegéből adódó egyedi lehetőségeket. Gyakorlati tevékenységeik során betartják a mindenkor érvényben lévő jogszabályi előírásokat, különös figyelmet fordítanak a higiéniai-, munka-, tűz- és környezetvédelmi előírásokra. Bizonyítványuk birtokában, remélhetőleg, az általuk előállított élelmiszeripari termékeket az előállítás helyének megfelelő régión belül vagy a régióhoz közel értékesítik, mely történhet piacon, a kistermelő által végzett házhozszállítással, vagy vendégasztal szolgáltatás keretében.
A vizsga folyamán nagyon sokrétű, változatos feladatokat kellett végrehajtani diákjainknak.
A vizsgán, előszőr fel kellett ismerni a különböző gyümölcsöket kinyomtatott kép formájában.
A feladattípusok között szerepelt az is, hogy 3 különböző termék, töltési térfogatát kellett ellenőrizni, melyeket táblázatban is rögzítettek a vizsgázók, majd utána az esetleges eltéréseket is meg kellett határozni!
Az utolsó feladat, némi kézügyességet is igényelt, melyben 3 almát kellett lemérni, meghámozni és a magházat eltávolítani. Ezek után meg kellett határozni, hogy hány dekagramm hámozott almát és hány gramm héjat és magházat kapott az előkészítő munka végén. Majd ki kellett számítani, mennyi százalékosan a veszteség (héj, magház).
A feladatok elvégzése során, az értékelés következett, a vizsga helyszínén elhangzott értékelések azt a célt szolgálták, hogy a tanulók azonnal, még a friss vizsgaélmények hatása alatt választ kapjanak arra, hogy mely területeken értek el jó eredményt. Hol van szükség hiánypótlásra, vagy minőségi mutatóink emelésére az eredményességhez.
Tanulóink mindegyike sikeres vizsgát tett gratulálunk nekik.

Köszönjük a vizsgabizottságnak és felkésztő pedagógusainknak lelkiismeretes munkájukat!

Fehér Zsófia
igazgatóhelyettes