• Közelgő Események

    1. Fogadó óra

      október 8.15:00 - 16:00
    2. Szülői értekezlet

      október 8.16:00 - 17:00
    3. Fogadó óra

      december 10.15:00 - 16:00
    4. Fogadó óra

      2025-02-04.15:00 - 16:00
    5. Szülői értekezlet

      2025-02-04.16:00 - 17:00
  • Friss Képek

    1 5 7 11 12 15
  • Friss Hírek

    • Állás hirdetés

      ÁLLÁSPÁLYÁZATKISALFÖLDI AGRÁRSZAKKÉPZÉSI CENTRUMBatthyány Lajos Mezőgazdsági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumpályázatot …
    • Javítóvizsga 2024

    • Felvételi jegyzék a 2024-25-ös tanévre

      11-es kód: Mezőgazdasági gépésztechnikus 12-es kód: Mezőgazdasági technikus 13-as kód: Kertésztechnikus 14-es …
    • ÁLLÁSPÁLYÁZAT

      KISALFÖLDI AGRÁRSZAKKÉPZÉSI CENTRUMpályázatot hirdet Munkaviszony (MT) keretébenéjszakai portásMunkakör/feladatkör betöltésére. A pályázati feltételek …
    • Állás ajánlat

      Kisalföldi Agrárképzési Centrum pályázatot hirdet Munkaviszony (MT) keretében gazdasági ügyintéző Munkakör/feladatkör betöltésére …

„HATÁRTALANUL”

2014 október 20. » Hírek

Iskolánk is bekapcsolódik a „Határtalanul” programba. Pályázatot nyújtottunk be az „Együttműködés szakképző iskolák között” című felhívásra.
A pályázat célja a határon túli magyarsággal kapcsolatos ismeretek bővítése, a magyarországi és külhoni fiatalok közötti kapcsolatok kialakítása, a diákok tapasztalatszerzésének elősegítése, a szakmai együttműködés támogatása.
A dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskolával vettük fel a kapcsolatot. A két iskola képzési profilja nagyon hasonlít egymásra. A 11. E osztály (mezőgazdász szakközépiskola) vesz részt a programban. A projekt felelőse: Lukács Judit tanárnő.
Már megkezdődtek az előkészületek. A kiírásnak megfelelően a fiatalok előkészítő foglalkozásokon vettek részt. Lukács-Renczes Tünde tanárnő, a diákok osztályfőnöke a toleranciáról, kooperációról beszélt a lelkes kis csapatnak. Szóba került a kisebbségek nyelvhasználati és oktatási joga Szlovákiában, a vegyes házasságok stb. Majd különböző szituációkat oldottak meg kooperatív csoportmunkával. A tanulók nagyon ügyesen érveltek, ütköztették nézeteiket.
A második foglalkozáson Scheller György tanár úr tartott előadást a II. világháborúról, az azt lezáró trianoni békediktátumról. Felvázolta a felvidéki magyarok háború utáni és mostani helyzetét. A diákok ismereteket szerezhettek Dunaszerdahelyről is. A város történetét, gazdasági helyzetét, kulturális értékeit is bemutatta az előadás.
Nagy izgalommal várják a hétfőt, ugyanis akkor, október 20-án érkeznek a dunaszerdahelyiek. A diákok és tanáraik 3 napot töltenek iskolánkban, ahol a szakmai együttműködés mellett városnézés, fürdőzés, íjászkodás és egyéb szabadidős program várja őket. A „mezősök” tavasszal viszonozzák a látogatást.