1849. október 6. A magyar történelem egyik legszomorúbb napja. A magyar kormány 2001-ben nyilvánította nemzeti gyásznappá.
Iskolánk is minden évben megemlékezik az Aradon kivégzett 13 honvédtábornokról. Nekünk azért is az emlékezés napja, mert ezen a napon vesztette életét Gróf Batthyány Lajos is, az első magyar felelős minisztérium miniszterelnöke, aki iskolánk névadója.
Az aulában sorakozott fel a diáksereg. A műsort a 11/E osztályos tanulók készítették. A felkészülést segítette: Lukács-Renczes Tünde és Peka Andrásné tanárnő.
Az ünnepi beszédet Békefi Imre igazgatóhelyettes úr mondta.
Évente kétszer van lehetőségük a diákoknak, hogy a Batthyány-ösztöndíjra pályázzanak. Azok tehetik ezt meg, akik szociálisan nehéz körülmények között élnek, de szorgalmasan tanulnak. A pályázat feltétele legalább 4-es átlag. Október 6-án és március 15-én kapják meg az ösztöndíjat a kuratórium által kiválasztott tanulók.
Az ünnepség után a 9. osztályosok az iskolai zászlót követve kivonultak az udvarra a Batthyány szoborhoz. Ott Luttenberger Réka 9/ÉT osztályos diák felolvasta a mártír miniszterelnök életrajzát. Az osztályok képviselői főhajtás mellett virágot helyeztek el, tisztelegve a névadó előtt.
Az 1956-os forradalomra emlékeztünk. A 10/A osztály műsora elevenítette fel az októberi történéseket. Lukács-Renczes Tünde tanárnővel készültek fel a diákok az előadásra.
Bartosné Illés Zsuzsanna tanárnő elgondolkodtató ünnepi beszédét hallgatta a diákság.