• Közelgő Események

    1. Fogadó óra

      február 4.15:00 - 16:00
    2. Szülői értekezlet

      február 4.16:00 - 17:00
    3. Fogadó óra

      április 8.15:00 - 16:00
  • Friss Képek

    1 5 7 11 12 15
  • Friss Hírek

    • Takarítónői állás

      Kisalföldi Agrárszakképzési Centrum Batthyány Lajos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és …
    • Burgonya árusítás

      Burgonya árusítás október 16-án, szerdán 9.00 és 13.00 óra között az iskola …
    • Állás hirdetés

      ÁLLÁSPÁLYÁZATKISALFÖLDI AGRÁRSZAKKÉPZÉSI CENTRUMBatthyány Lajos Mezőgazdsági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumpályázatot …
    • Javítóvizsga 2024

    • Felvételi jegyzék a 2024-25-ös tanévre

      11-es kód: Mezőgazdasági gépésztechnikus 12-es kód: Mezőgazdasági technikus 13-as kód: Kertésztechnikus 14-es …

Gazda tanulóink kitűnő eredménnyel szintvizsgáztak

2018 április 24. » Hírek

A szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény 28. §-a alapján a szakközépiskolai tanulóknak az első évfolyamon szintvizsgát kell tenniük. Iskolánkban a szintvizsga kötelezettség a 9. szakképző évfolyamon tanuló gazda tanulókat is érintette. A szintvizsgák szervezését a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Veszprém Megyei Igazgatósága végzi. A gazda szintvizsga lebonyolítására iskolánkban április 20-án került sor.

Gazda tanulóink, általános mezőgazdasági szakismeretekkel, a mezőgazdasági munkák végzéséhez szükséges elméleti, fizikai és gyakorlati felkészültséggel, vállalkozói tevékenységhez szükséges alapismeretekkel is rendelkező mezőgazdasági szakemberek lesznek. Olyanok, akik a mezőgazdasági termelési munkákat gazdaságos, környezetkímélő technológiákkal képesek elvégezni. A szintvizsga komplex, vagy legfeljebb 4 feladatból állhat, a szakterület igényeinek, jellegzetességeinek megfelelően:
A gyakorlati képzés szakmai követelményeire épül: manuális cselekvés, szakmai alapfogások, felismerési feladatok, általános szakmai tevékenység, alapvető számítási műveletek, munkautasítások értelmezése.
Gazda tanulóink első feladata az volt, hogy szántóföldi kultúrnövényeket és gyomnövényeket kellett felismeri és megkülönböztetni egymástól. (10-10 db).
Ezek után, munkáltató feladatként, gumiabroncsok állapotának és nyomásának ellenőrzése, szükséges levegőnyomás pótlása volt. Állattenyésztéssel kapcsolatos gyakorlati feladat, az elletésre való felkészülés volt.
Ki kellett választani, az állattartó telepen található eszközök közül azokat, amelyek az elletéshez szükségesek! Ki kellett tisztítani, majd fertőtleníteni az elletőhelyet. Ismertetni kellett az ellés jeleit.

Kertészeti jellegű feladatok közül, a rendelkezésre álló paradicsompalánta tűzdelését kellett elvégezni, palántanevelő tálcába, vagy cserépbe. A munkavégzés közben ügyelni kellett a munkavédelmi szempontok betartására.
A vizsgát minden tanuló jeles eredménnyel zárta.

 

Köszönjük a vizsgabizottságnak és felkészítő pedagógusainknak lelkiismeretes munkájukat!

Fehér Zsófia igazgatóhelyettes